21 Aralık 2015 Pazartesi

SKAL 2015 Skalite Ödülleri-Yılmaz Parlar

New Page 1


EKONOMİ PROFİL 


 KALİTE ÖDÜLLERİNDE KALİTE
"Barış ve Kardeşlik" Temalı SKAL 2015 Skalite Ödüllerini Muhteşem sanatsal organizasyonla gerçekleştiren yönetim, ödüle layık olanı değerlendiren muhteşem seçkin jüri, Yerel ve Merkezi idarenin Turizm ile ilgili değerli temsilcileri, elit toplum son derece değerli ödüller, İstanbul Kongre Merkezinde muhteşem gece, ancak gözler Turizm ve Kültür Bakanını, Devlet -Yerel protokolunu aradı.
Türk turizminde KALİTE olgusunu gündeme getiren SKAL Skalite ödül töreninde SKAL International geçmiş dönem Dünya Başkanı Salih Çene, SKAL İstanbul Başkanı Feza Solaklar’a “Bu ödül törenini diğer çeşitli Branşlarımızda da yapmayı düşünmüştük, ancak böylesine güzel organizasyonun altından ancak SKAL İstanbul kalkabilir kararına vardık“ demekle görkemli başarılı organizasyonun güzelliğin altını çizdi.
Turizm sektöründe kişi ve kuruluşları ödüllendirmekle Kaliteyi üst seviyelere taşımayı amaçlıyan Skalite ödüllerinin  2015 bu seneki jürisinde Eski Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, İstanbul Turizm Atölyesi Koordinatörü Tülin Ersöz, İstanbul Ticaret Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nüzhet Kahraman, Alem Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Melis Aygen, İZ TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın ve MNG Airlines Lojistik Başkanı Emir Akın yer aldı.
Turizm sektörün en seçkin en duayen isimlerin bulunduğu SKAL 2015 Skalite Ödülleri gecesinde İstanbul Kongre Merkezi konferans salon sahne arkasında çeşitli kültürlere ait kapıların oluşturduğu dekor oldukça zengin kültürümüzün işaretlerini bütünleyen müzikal ve dans gösterisi hem anlamlı hemde özlem duyduğumuz o güzelliğin burukluğunu yaşatdı. "Barış ve Kardeşlik" Temasını tam anlamıyla vurguladı.
Sunucuğu yapan Ceylan Saner, SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar açılış konuşması için davet etti. Feza Solaklar sahnede yönetim kurulu; Fatma Bahar Birinci,  Ata Eremsoy, Selma Tatar, Ayşe Önen, Yusuf Can Arınel ve  Elif Balcı Fisunoğlu’nu yanına alarak  bu yıl Skalite ödüllerin temasını "Barış ve Kardeşlik" olarak seçtiklerini, kültürel çeşitliliğin verdiği güçle hayat bulduklarını, SKAL İstanbul Kulübü olarak çok sesliliğe sahip çıkmayı değerli bulduklarını dile getirdi.
SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar “Umarız barış yeniden vücut bulur. Bu seneki Skalite temamızı oluşturan barış, turizm ve kalite aslında ayrılmaz bir üçlü oluşturuyor. Barış olmadan, turizm ve kalite hiçbir zaman tam anlamıyla bir araya gelemiyor. Bizim de çabamız, üçünü bir arada gerçekleştirebilmek. Bu hedefe ulaşana kadar da sabırla çalışmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konsepti açıkladı.
Feza Solaklar 18'incisini düzenledikleri skalite ödüllerine destek sağlıyan  MNG Airlines platin,  TAV Havalimanları, Çelebi Havacılık Holding A.Ş, SealedAir ve Redrock Minerals altın, gümüş ve tüm hizmet veren sponsorlara, jüri üyelerine teşekkürlerini sundu..

Seyahat acentası, konaklama, ulaştırma gibi ana sektörlerle birlikde turizme destek veren; Turizm Basını, medya, kültür değerlerinin korunması, dostluk ve tanıtım gibi konularda verilen sahiplerini bulan ödüller;
Otel kategorsinde Yerli Zincir hotellerden Maxx Royal Hotels, Yabancı Zincir hotellerden Raffles Istanbul Zorlu Center, Butik Otel  10 Karaköy, A Morgans Original, Resort hotel   Maxx Royal Belek Resort. Seyahat Acentasında Incoming Seyahat Acentası Universal Turizm, Outgoing Seyahat Acentası Fest Travel, Mice Acente Setur Mice/Setur Servis Turistik A.Ş. İç Turizm Seyahet Acente Etstur, Online Seyahat Rezervasyon/Hizmetleri - Bookinturkey (Setur), Havayolu olarak  Emirates Havayolu.
Rent- A- Car  Otokoç Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti/Avis, Turistik Otobüs Kiralama  Aker Otobüs İşletmesi
Marina D Marin Didim Marina, Havalanı Yer Hizmetleri  Çelebi Hava Servisi A.Ş.. Restoran  Topaz Restaurant Etkinlik Mekanı Reji Events Center Istanbul By Kalyon. Çevrenin Korunmasına Katkı  NG Afyon Wellness & Convention. Kültürel Değerlerin Yaşatılmasına Katkı  BTA Havalimanları Yiyecek ve İçecek Hizmetleri A.Ş. Turizm Eğitimine Katkı  Vatel International Business School - Hotel & Tourism
Yılın Rehberi  Nükhet Everi,  Turizm Yayını   Best Of Istanbul Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama. Dernekleri Federasyon Ödülü  Kapadokya Ultra Trail Maratonu (Cut)
Özel Ödüller; Skalite Özel Ödülü Barış İçin Müzik,  Liluz Otel Diyarbakır, Prof.Dr. Aziz Sancar
Setur Servis Turistik. A.Ş, Sealedair Sürdürebilirlik ve Turizm Özel Ödülü: Wow Hotels Kremlin Palace
Bölge Ödülleri; Ankara Kulübü  Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi,  İzmir Kulübü  BTA Food & Dervis Group - Adnan Menderes Havalimanı  Tadında Anadolu Restaurant, Antalya Kulübü   Antalya Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü Selim Gürata, Bodrum Kulübü - Ahşap Yat Yapım Ustası Erol Ağan, Marmaris Kulübü Bono Good Times, Kuşadası Kulübü - Kadıkalesi / Anaia Kazı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Mercangöz, Fethiye Kulübü   Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), Kapadokya Kulübü  Velotürk projesi,
Çukurova Kulübü  Adalı Holding'e Ait Starwood İşletmesinde Sheraton Adana Hotel, Eskişehir Kulübü  Eskişehir Genç Sanayi ve İşadamları Derneği, Konya Kulübü   Ney Otel, Karadeniz Kulübü  Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Troia Kulübü  Grafik ve Fotoğraf Sanatçısı Mine Konakçı, Troia Kulübü - 18 Mart Üniversitesi Polifonik Koro Şefi Mete Gökçeyilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder